Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z meczem

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu sobotniego meczu piłkarskiego, zatrzymali trzy osoby, ujęte wcześniej przez pracowników ochrony. Cała trójka kibiców swoim nagannym zachowaniem złamała przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dwóch z mężczyzn w wieku 39 i 33 lata usiłowało wtargnąć na murawę, natomiast trzeci, 23-latek, chciał wnieść na stadion wyroby pirotechniczne. Za takie zachowanie grozi im kara pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

Pierwszy wpadł 23-latek, jeszcze przed meczem 31 sierpnia 2019 roku. Podczas wchodzenia na stadion pracownik ochrony znalazł przy nim środek pirotechniczny w postaci racy. Mężczyźnie za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Kolejni dwaj, 39 i 33-latek, zatrzymani zostali w chwili gdy usiłowali wbiec na murawę stadionu. Również w tym przypadku szybkie działanie służb porządkowych skutecznie im to uniemożliwiło. Starszy znajdujący się w stanie nietrzeźwości - miał ponad półtora promila w organizmie - dopuścił się dodatkowo czynnej napaści i znieważenia pracowników ochrony. Obydwu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O ich losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Organizacja imprez masowych do duże przedsięwzięcie. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom, oraz porządku podczas trwania wydarzenia. Organizatorzy jak i wszystkie służby czuwające nad prawidłowym przebiegiem imprezy dokładają wszelkich starań aby nic nie zakłóciło widowiska sportowego. Jednocześnie sami uczestnicy muszą pamiętać, że wszelkie zachowania niezgodne z prawem, wiążą się z poniesieniem odpowiedzialności karnej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony