Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za groźby i znieważenie ratowników medycznych

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z Mogilna zatrzymali 30-latka podejrzanego o znieważenie oraz kierowanie gróźb wobec ratowników medycznych. Kiedy przyjechali udzielić mężczyźnie pomocy spotkały ich wulgarne wyzwiska i groźby pozbawienia życia. Teraz agresywnemu pacjentowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (1.09.19) około 15:20 pracownicy mogileńskiego pogotowia otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ulicy Hallera, który z uwagi na ranę głowy wymagał pomocy. Po przyjeździe na miejsce dwaj ratownicy medyczni założyli 30–letniemu mieszkańcowi Mogilna opatrunek tymczasowy i podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala w Inowrocławiu. Wtedy, będący pod widocznym działaniem alkoholu mężczyzna stał się bardzo agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął ich znieważać oraz groził pozbawieniem życia, ponieważ pacjent nie chciał się uspokoić, ratownicy poprosili o pomoc policjantów. 

Wulgarny 30–latek odmówił mundurowym poddania się badaniu stanu trzeźwości. Ostatecznie, zamiast w szpitalu, "wylądował" w policyjnym areszcie.

Następnego dnia (2.09.19) usłyszał dwa zarzuty: znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych wobec ratowników medycznych. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Powrót na górę strony