Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wjechali na Śnieżkę

Data publikacji 03.09.2019

Czterech policjantów z województwa lubuskiego stanęło na starcie niezwykle trudnego wyścigu kolarskiego jaki zorganizowano w Karkonoszach. Trasa tej imprezy biegła przez Karpacz i teren Karkonoskiego Parku Narodowego, a jej finałem był morderczy podjazd pod Śnieżkę. To już siódma edycja tego prestiżowego wyścigu, w którym policjanci pokazują swój charakter.

W sobotę /31 sierpnia/ na wysokości około 600 m n.p.m. w Karpaczu wystartowała VII edycja imprezy „Rowerem Na Śnieżkę”. Trasa biegła przez bardzo wymagający teren. Finisz miał miejsce się na szczycie najwyższej góry Karkonoszy – Śnieżce, znajdującej się na wysokości 1602 metrów. Impreza miała charakter charytatywny i od lat odbywa się pod nazwą „POKONAJ SIEBIE- POMÓŻ INNYM”. To wyścig, w którym oprócz wyjątkowej wydolności i kondycji trzeba wykazać się ogromną wolą i siłą charakteru, który podczas morderczego wysiłku jeszcze bardziej się kształtuje. Determinacja jest tu niezwykle potrzebna. Ponad 1000 metrów pod górę na odcinku niespełna 15 kilometrów robi wrażenie i z pewnością na taką próbę nie mogą pozwolić sobie wszyscy. W grupie 350 śmiałków znajdują się lubuscy policjanci.

Najwyżej sklasyfikowanym policjantem w tym roku został sierżant sztabowy Tomasz Kołogryw z Komisariatu Policji w Szprotawie, który przyjechał na 13 pozycji, a jako mundurowy pierwszy. To policjant, który zawsze znajduje się w czołówce ogólnopolskich wyścigów MTB i jest sportową dumą Lubuskiej Policji. Na czwartym miejscu w klasyfikacji  policyjnej uplasował się za to sierż. sztab. Piotr Kwiatkowski z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Tym samym potwierdził, że jest skuteczny nie tylko w zwalczaniu przestępczości kryminalnej w swoim regionie ale także doskonale radzi sobie na górskich szlakach rowerowych.

Od początku zmagań (od 2013 roku) w imprezie bierze udział Rzecznik Lubuskiej Policji nadkomisarz Marcin Maludy: „Uwielbiam takie wyzwania. To najlepsza dawka pokory i kuźni charakteru jaka może się przytrafić. To wszystko później można wykorzystać w służbie, która automatycznie staje się łatwiejsza, a przeszkody życiowe sprawniej pokonywane.

W imprezie tej również biorą udział policjanci Centralnego Biura Śledczego w Gorzowie Wielkopolskim podinspektor Piotr Karkuciński oraz aspirant sztabowy Łukasz Piosik, którzy godnie reprezentują Komendę Główną Policji.

Impreza ta zawsze budzi zachwyt pod wieloma względami. Po pierwsze na myśl zawsze przychodzi trud i wysiłek, który trzeba włożyć, aby znaleźć się na szczycie. Szczególnie w upalne dni, kiedy z nieba leje się żar, a zwykły spacer na Śnieżkę stanowi spore wyzwanie. Ale ważny jest przede wszystkim cel tego wydarzenia, a ma on charakter charytatywny. Zebrane pieniądze trafiają do najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że wśród osób które pochylają się nad takimi potrzebami są lubuscy policjanci.

  • Mężczyzna na rowerze wjeżdża pod górę.
  • Masyw górski.
  • Mężczyzna z rowerem na szczycie góry.
  • Rowerzyści na szczycie.
  • Policjant z rowerem w rękach na szczycie.
  • Kolarze na starcie wyścigu kolarskiego.
  • Kolarz wjeżdża na szczyt góry.
  • Kolarze z medalami na szczycie góry.
Powrót na górę strony