Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził prawie pół miliona złotych

Data publikacji 03.09.2019

Policjanci z VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna odpowie przed sądem w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przestępczy proceder 51-latka zaczął się już kilka lat temu, w momencie kiedy postanowił oszukać małżeństwo. Zawarł z nimi umowę, w której zobowiązał się do wybudowania domu. Po wykonaniu części prac zaprzestał dalszej realizacji zlecenia wyłudzając od małżeństwa pieniądze. W ten sposób 51-latek z oszustw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna w ciągu 4 lat wyłudził od pokrzywdzonych prawie pół miliona złotych. W tym czasie do Policji zaczęły napływać zawiadomienia od kolejnych ofiar oszusta.

Kryminalni w porozumieniu z prokuraturą zatrzymali podejrzanego w dniu 29 sierpnia 2019 roku. Funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji przedstawili mężczyźnie 8 zarzutów, które dotyczyły nie wywiązania się z umowy budowy domu i wyłudzenia pieniędzy od pokrzywdzonych. Ponadto w trakcie śledztwa policjanci ustalili, że 51-latek nie tylko wyłudzał pieniądze od ludzi, ale również podrabiał faktury, które później przedstawiał swoim ofiarom do zapłacenia.

Zatrzymany był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Odpowie za zarzucane mu czyny w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd już zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony