Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi indyjskich i udaremnili wprowadzenie na rynek kilku kilogramów narkotyków

Data publikacji 05.09.2019

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej we współpracy z malborskimi kryminalni zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli ponad sto krzaków tej nielegalnej rośliny. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafiły narkotyki, których czarnorynkową wartość szacuje się na ponad 100 tysięcy złotych. Osobom podejrzanym o tego rodzaju działalność przestępczą grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobyli informację, że na terenie powiatu malborskiego najprawdopodobniej prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Pracując nad sprawą policjanci wytypowali dokładne miejsca, w którym odbywał się nielegalny proceder i potwierdzili zdobyte informacje. Na miejscu funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej wraz z kryminalnymi z malborskiej komendy, na nieużytku rolnym, znaleźli kilka miejsc, w których rosły nielegalne rośliny w różnych fazach rozwoju. Badanie testerem wykazało, że to krzaki konopi indyjskich.

Mundurowi zabezpieczyli ponad 100 krzewów oraz sprzęt służący do ich uprawy, m.in. pompę wody wraz z wężem i pojemniki z różnego rodzaju nawozami. Z zabezpieczonych roślin można by wytworzyć kilka kilogramów marihuany. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych roślin szacuje się na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. 

Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze ustalają osoby odpowiedzialne za prowadzenie tego nielegalnego procederu. Sprawcom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant wkłada do radiowozu zabezpieczone krzewy
  • Krzewy konopi indyjskich
Powrót na górę strony