Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i broń w przyczepie kempingowej

Data publikacji 05.09.2019

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej a także zgierskich policjantów w rękach stróżów prawa znalazło się dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg przestępstw. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, broń i amunicję. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

2 września 2019 roku policjanci wspierani przez antyterrorystów pojawili się na jednej z posesji pod Strykowem. Według ustaleń policjantów miał tam przebywać poszukiwany 44-letni mężczyzna. W znajdującej się na działce przyczepie kempingowej funkcjonariusze zastali innego, 35-letniego mężczyznę, a po przeszukaniu zabezpieczyli 19,5 kilograma marihuany. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 39 krzaków konopi indyjskich, biały proszek o wadze 177 gramów, 6 sztuk amunicji gazowej, wagę elektroniczną, pistolet gazowy a także odznakę policyjną. Dodatkowo na posesji policjanci skonfiskowali trzy jednostki broni, maszynę do produkcji papierosów oraz  68800 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Na terenie parceli nie było jednak poszukiwanego. Nie cieszył się jednak długo wolnością. Dalsze ustalenia kryminalnych pozwoliły na ustalenie miejsca ukrywania się mężczyzny. 44-latek został zatrzymany na terenie jednego z łódzkich hoteli. Był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa. Mężczyzna posiadał przy sobie kokainę i próbował wyskoczyć przez okno na 1 piętrze. Policjanci udaremnili próbę ucieczki przez zastosowanie chwytów obezwładniających.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o aresztowaniu podejrzanych na trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mw)

  • susz roślinny
  • rośliny konopi
Powrót na górę strony