Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osoby wyłudzające kredyty w bankach zatrzymane

Data publikacji 06.09.2019

Zwoleńscy policjanci wydziału kryminalnego przy współpracy z bankiem zatrzymali grupę wyłudzającą kredyty w tych placówkach. Wśród zatrzymanych osób są organizatorzy całego procederu, którzy zwerbowanym osobom za wzięcie pożyczki oddawali niewielką ich część. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, w wyniku prowadzonych działań przy współpracy z jednym z banków w Zwoleniu, zatrzymali grupę przestępczą chcącą wyłudzić kredyt w banku. W sprawie do chwili obecnej jest zatrzymanych już 4 podejrzanych. Trzon zorganizowanej grupy stanowiły dwie osoby. Zatrzymania były efektem ścisłej współpracy banku z Policją.

Jak ustalili policjanci procederem i grupą kierowały dwie osoby. Na początku podejrzani namawiali do współpracy osobę, obiecując szybki zarobek. Następnie za minimalną część wziętego kredytu zwerbowane osoby składały wnioski o pożyczkę do pobliskich banków. Na szczęście czujność i współpraca banków udaremniła przestępczy proceder.

Policjanci w tej sprawie zatrzymali już 4 osoby w wieku od 26 do 57 lat. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty oszustwa, za które grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec zatrzymanych zastosował tymczasowe aresztowanie i obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Policjanci nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

Autor : asp. Krzysztof Gregorczyk

Powrót na górę strony