Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zrealizowano XII edycję konkursu „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 09.09.2019

Zwycięzcą tegorocznych eliminacji wojewódzkich do XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku” okazał się asp. szt. Pastuszka Rafał z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Na drugiej pozycji uplasował się asp. Damian Papierowski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Zawody prowadzone były dwutorowo, ich celem było również wyłonienie najlepszego kierownika rewiru dzielnicowych. Spośród 21 kierowników realizujących zadania w KWP zs. w Radomiu, najlepszym okazał się asp. szt. Połaski Krzysztof z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. To właśnie ci trzej policjanci reprezentować będą teraz garnizon mazowiecki w zawodach na szczeblu krajowym, które odbędą się na terenie Szkoły Policji w Katowicach.

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w dniach 5-6 września dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach na szczeblu komend miejskich i powiatowych województwa mazowieckiego, a także kierownicy rewirów dzielnicowego przystąpili do rywalizacji o tytuł, odpowiednio - najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych w KWP zs. w Radomiu.

W konkursie na szczeblu wojewódzkim startujący w nim dzielnicowi rywalizowali m.in. podczas testu z wiedzy policyjnej, strzelaniu i symulacji przyjęcia interesanta. Zadania te wymagały wykazania się przez dzielnicowych znajomością prewencji, prawa oraz psychologii. Oceniane były umiejętności dzielnicowych w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń. W zawodach kierowników dzielnicowych uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy zawodowej.

Rywalizacja podczas zawodów przebiegała na bardzo wysokim poziomie, a najlepszymi dzielnicowymi okazali się:

1. asp. szt. Pastuszka Rafał z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu,
2. asp. Papierowski Damian z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie,
3. asp. szt. Karpiński Tomasz z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Z kolei najlepszymi kierownikami dzielnicowych okazali się:


1. asp. szt. Połaski Krzysztof z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie,
2. asp. Suchodolska-Krysinska Kornelia z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce,
3. asp. szt. Gruszka Anna z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu.

Dzielnicowi, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca oraz najlepszy kierownik dzielnicowych będą reprezentować teraz garnizon mazowiecki podczas zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Szkole Policji w Katowicach w dniach 22-25 października.

Policjantom biorącym udział w zawodach pogratulował i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz puchary Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. Dariusz Krzesicki wspólnie z Zastępca Komendanta ds. Logistycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anną Gołąbek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Witold Krawczyk.

Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom, pracownikom i kierownictwu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie za współpracę i udostępnienie obiektów, celem przeprowadzenia eliminacji wojewódzkich.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za naszych zwycięzców trzymamy kciuki podczas finału krajowego zawodów.

 

Autor: podinsp. Wojciech Madej/WP

 

  • Umundurowani policjanci piszący test na sali
  • Umundurowani policjanci stojący na strzelnicy
  • Umundurowani policjanci stojący na strzelnicy
  • Umundurowani policjanci piszący test na sali
  • Umundurowani policjanci stojący na auli
  • Umundurowani policjanci stojący przed budynkiem
Powrót na górę strony