Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drużyna z KWP w Bydgoszczy nie miała sobie równych w półmaratonie

Data publikacji 10.09.2019

Drużyna z KWP w Bydgoszczy nie miała sobie równych podczas Międzynarodowego Pucharu Policji w Półmaratonie, który rozegrany został podczas Półmaratonu Signify Philips w Pile. Nasi Koledzy, uzyskując łączny czas 3 godziny 59 minut i 27 sekund, znokautowali pozostałe 5 zespołów. Jak sami mówią „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i już szykują się do kolejnych zawodów.

W minioną niedzielę (8.09.19) w Pile rozegrany został 29. Międzynarodowy Półmaraton Signify Philips Piła, w ramach którego o Puchar Policji w Półmaratonie rywalizowali też policjanci reprezentujący różne kraje. Pośród nich znaleźli się również nasi Koledzy: podkom Piotr Jarząb z KWP w Bydgoszczy, podkom. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, asp. szt. Jacek Sudoł z KWP w Bydgoszczy, asp. szt. Mariusz Bandoch z KMP w Bydgoszczy i sierż. Michał Budka z OPP w Bydgoszczy.

Trasa mierząca pół maratonu, a zatem 21 km i 95 m, biegła ulicami Piły. Drużynowo, w przypadku pięcioosobowych zespołów, liczyły się wyniki trzech najlepszych zawodników. „Nasze Chłopaki” nie pozostawili złudzeń. Po zliczeniu czasów okazało się, że drużyna z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy znokautowała pozostałe. Nasi reprezentanci uzyskali czas 3 godziny 59 minut i 27 sekund. Drudzy na mecie, blisko pół godziny później, zameldowali się też policjanci z kujawsko-pomorskiego garnizonu z KPP w Świeciu. I mogą mówić o wielkim szczęściu, bo „deptali im po piętach” funkcjonariusze z KPP w Człuchowie, przegrywając tylko o trzy sekundy!!!

Drużyna z KWP w Bydgoszczy wróciła zatem z Pucharem Komendanta Głównego Policji.

Indywidualnie nasi Koledzy też nie mają powodów do narzekań. Na 89 policjantów Piotr zajął drugie miejsce, a Mariusz trzecie!

Brawo!!!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, bo wiemy, że nie „spoczniecie na laurach”.

  • Nazwa pucharu dla drużyny KWP w Bydgoszczy
  • Policjanci reprezentujący komendę wojewódzką  na podium
  • Policjanci na podium - klasyfikacja indywidualna
  • Puchar, który dostała zwycięska drużyna
  • Nasz drużyna na trasie
  • Nasza zwycięska drużyna z pucharem
Powrót na górę strony