Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego

Data publikacji 10.09.2019

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Tucholi 40-letni kierujący podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w miejscowości Włościbórek, w powiecie sępoleńskim, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna kierował autem mając w organizmie blisko promil alokholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (06.09.19) około 19:00 w pobliżu miejscowości Włościbórek w powiecie sępoleńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 40-letni mieszkaniec powiatu, będąc pod wpływem alkoholu, na prostym odcinku drogi gruntowej zjechał citoenem na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia, pomimo podjętej na miejscu reanimacji, zmarł 29-letni pasażer samochodu, natomiast drugi z pasażerów, 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Alkotest wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu.  

W niedzielę (8.09.19) Sąd Rejonowy w Tucholi, na wniosek miejscowej prokuratury, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym bądąc w stanie nietrzeźwości oraz za kierowanie w tym stanie pojazdem. 

Za przestępstwa, o ktore jest podejrzany grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Powrót na górę strony