Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w czasie wolnym pomagali w remoncie Klubu Seniora w Wejherowie

Data publikacji 10.09.2019

Policjanci z wejherowskiej komendy pomagali w remoncie Klubu Seniora w Wejherowie. Trzech dzielnicowych w czasie wolnym od służby wraz z pracownicami socjalnymi odnowiło pomieszczenia, z których korzystają seniorzy w trakcie spotkań w klubie. W ten sposób funkcjonariusze aktywnie włączyli się do akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Funkcjonariusze na co dzień  diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

Tym razem dzielnicowi  z Wejherowa zajęli się zupełnie inną sytuacją. Od pracownic MOPS-u funkcjonariusze dowiedzieli się, że remontu wymaga wejherowski klub seniora. Mundurowi zaproponowali swoją pomoc i trzech wejherowskich dzielnicowych poza godzinami służby włączyło się w prace remontowe budynku.

Wczoraj rano rozpoczęto remont klubu. Dwóch dzielnicowych w czasie wolnym od służby a trzeci podczas urlopu, wspólnie z pracownicami socjalnymi, pomalowali salę spotkań seniorów, kuchnię, korytarz oraz łazienkę. Prace trwały do samego wieczora. Teraz seniorzy mają już przygotowane i odświeżone pomieszczenia do swoich spotkań.

 

 

  • Dzielnicowi podczas prac remontowych
  • Dzielnicowi podczas prac remontowych
  • Dwaj dzielnicowi stoją obok radiowozu
Powrót na górę strony