Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Testując” wiatrówkę, mógł doprowadzić do tragedii

Data publikacji 11.09.2019

Wrocławscy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka, który „testował” wiatrówkę w swoim pokoju. Niestety, robił to w pobliżu otwartego okna, a wystrzeliwane przez niego metalowe kulki spadały na teren pobliskiego placu zabaw. Policjanci szybko namierzyli mieszkanie, z którego padały strzały, a w nim mężczyznę odpowiedzialnego za tę niebezpieczną sytuację. Trafił on do policyjnego aresztu i teraz stanie przed sądem za skrajnie nieroztropne zachowanie.

Policjanci otrzymali informację o tym, że ktoś strzela z dachu jednego z budynków na wrocławskim Śródmieściu. Funkcjonariusze zawsze traktują tego typu zgłoszenia priorytetowo, szczególnie w kontekście ewentualnych zagrożeń terrorystycznych. Patrol policyjnych wywiadowców błyskawicznie dotarł na miejsce zdarzenia i skontaktował się ze zgłaszającym. Mężczyzna, który przebywał w parku ze swoim dzieckiem, zauważył, że z pobliskiego budynku nadlatują stalowe pociski. Po chwili udało mu się wypatrzyć młodego mężczyznę w oknie budynku, skąd dochodziły strzały. Gdy patrol wywiadowców pojawił się na miejscu, przekazał im rysopis strzelca. Powiedział też, że amunicja w postaci metalowych kulek trafiała w elementy infrastruktury placu zabaw dla dzieci.

Policjanci bardzo szybko namierzyli klatkę schodową, a następnie mieszkanie, którego okno wskazał zgłaszający. Byli przygotowani na to, że w środku może znajdować się niebezpieczna osoba. Po wejściu do środka zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli wiatrówkę wraz z metalową amunicją.

Jak się okazało, sprawca tej niebezpiecznej sytuacji znalazł starą wiatrówkę i chciał ją wypróbować. Strzelał do kartonu ustawionego w pobliżu otwartego okna, przez które kulki wylatywały na pobliski plac zabaw. Tłumaczył mundurowym, że spodziewał się, iż amunicja ewentualnie trafi w korony drzew. Teraz 26-latek odpowie za swój brak wyobraźni. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do sytuacji, która mogła narazić na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przebywające w tym rejonie osoby i taki właśnie zarzut usłyszał.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony