Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błąkający się po lesie kucyk, dzięki policjantom szybko wrócił do właściciela

Data publikacji 13.09.2019

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o błąkającym się po lesie kucu. Jak się później okazało zwierzę niezauważone oddaliło się z pastwiska i samotnie przeszło kilka kilometrów. Dzięki reakcji zgłaszającego oraz działaniom zgorzeleckich policjantów, zwierzę całe i zdrowe wróciło do właściciela.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu otrzymali zgłoszenie o błąkającym się po lesie kucyku. Osoba, która go znalazła, przyprowadziła konia na najbliższą ulicę i powiadomiła policję. Na miejsce przyjechali zgorzeleccy dzielnicowi oraz funkcjonariuszka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, która jest pasjonatką koni. Od jednego z sąsiadów pożyczyli smycz i zaopiekowali się zwierzęciem. Mały kucyk był zadbany i ufny. Policjantka skontaktowała się ze znanymi sobie hodowcami koni, jednak nikt nie rozpoznawał odnalezionego konia. Wówczas, funkcjonariuszka na jednym z portali społecznościowych, umieściła zdjęcie konika wraz z prośbą o pomoc w odnalezieniu właściciela.

W celu zapewnienia opieki zwierzęciu jedna z właścicielek pobliskiej stajni zaoferowała swoją pomoc. Na szczęście moc internetu i jego szybkość działania przyczyniły się do ustalenia właściciela, który jak się później okazało nawet nie wiedział, że jego kucyk poszedł na spacer. Konik samotnie przespacerował kilka kilometrów. Dzięki reakcji spacerującego mężczyzny oraz działaniom policjantów kucyk cały i zdrowy wrócił do właściciela.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony