Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana, amfetamina i heroina zabezpieczona przez policjantów – zatrzymanie, zarzuty, areszt

Data publikacji 12.09.2019

Ujawnione narkotyki, odzyskane kradzione rowery i dwie osoby zatrzymane to efekt działań kryminalnych z Gubina. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających i psychotropowych. Skradzione jednoślady wróciły już do właścicieli.

Kryminalni z Gubina już nie raz udowadniali, że są skuteczni w swoich działaniach, a ich rozpoznanie w terenie przekłada się na zatrzymywanie osób odpowiedzialnych za popełniane przestępstwa. Tak było i tym razem. Mając wiedzę operacyjną o osobach mogących posiadać narkotyki, a także o miejscu prawdopodobnego ich przechowywania postanowili to sprawdzić. Informacja potwierdziła się. Gdy weszli do pomieszczenia gospodarczego, zastali w nim dwóch mężczyzn. Kryminalni przy jednym z nich znaleźli biały proszek, którego badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto w trakcie przeszukania znaleźli różne pudełka zawierające susz roślinny, woreczki strunowe z białą sproszkowaną substancją oraz zafoliowane kulki zawierające substancje koloru brązowego. Po sprawdzeniu i tym razem nie było zaskoczenia, gdyż tester wykazał iż jest to marihuana, amfetamina oraz heroina. Łącznie policjanci zabezpieczyli przeszło 55 gramów narkotyków. Ponadto na terenie przeszukiwanej posesji policjanci zabezpieczyli osiem rowerów. Jak ustalono, cztery z nich zostały skradzione z terenu Niemiec, co do pozostałych ustalenia nadal trwają. Obaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Podczas przesłuchania 21-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz zarzut włamania do piwnicy na terenie Niemiec i kradzieży z jej wnętrza dwóch rowerów oraz innych przedmiotów o łącznej wartości blisko 6 tys. złotych. Mienie w całości zostało odzyskane i powróciło do właściciela. 23-latek natomiast usłyszał zarzut posiadania substancji psychoaktywnych. Sąd przychylił sie do wniosku prokuratury i aresztował młodszego z mężczyzn na trzy miesiące.

 

Przypominamy, że zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

1.Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Natomiast art. 279 §1 kodeksu karnego mówi: Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów.
  • Doprowadzenie zatrzymanego do prokuratury.
  • Policjantka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
  • Zabezpieczone narkotyki.
  • Zabezpieczone narkotyki.
  • Odzyskane przez policjantów rowery.
Powrót na górę strony
Polska Policja