Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczają Obchody 42. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

Data publikacji 15.09.2019

Trwa Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. To już 42 wydanie tej imprezy w Skierniewicach – Stolicy Nauk Ogrodniczych, które w tym roku otworzył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką. Wśród wielu gości Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Jarzyna.

W dniach 14 i 15 września 2019 roku w Skierniewicach odbywają się Obchody 42. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Historia tej imprezy sięga 1977 roku.  W sobotę, po raz pierwszy w historii w otwarciu Święta wziął udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda z małżonką. Po przywitaniu i podziękowaniu za tegoroczne zbiory, przed scenę weszła parada a następnie uczestnicy mogli obejrzeć setki niespotykanych gatunków roślin, owoców i warzyw. Na odwiedzających przez dwa dni czeka też masa atrakcji – koncertów, wystaw i wydarzeń rozrywkowych.

Na święto co roku przybywa wielu mieszkańców miasta, goście z terenu całej Polski a także zagranicy. Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwają policjanci, którzy zarówno dbają o przebieg imprezy, ale również pomagają w dotarciu na miejsce. Do zabezpieczenia zaangażowani są również funkcjonariusze operacyjni, którzy obserwują zachowania uczestników, aby zminimalizować ryzyko kradzieży kieszonkowych.

(KWP w Łodzi / wsz)

  • policjanci zabezpieczają skierniewickie święto kwiatów
  • policjanci zabezpieczają skierniewickie święto kwiatów
  • policjanci zabezpieczają skierniewickie święto kwiatów - scena oraz tłum ludzi
  • policjanci zabezpieczają skierniewickie święto kwiatów - tłum ludzi
  • uroczyste obchody święta kwiatów z udziałem Prezydenta RP wraz z małżonką oraz nadinsp. Andrzej Łapińskiego i mł. insp. Tomasza jarzyny
  • obchody święta kwiatów
Powrót na górę strony