Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Pirat drogowy zatrzymany przez grupę SPEED

Data publikacji 17.09.2019

1000 złotych mandatu i 16 punktów karnych to dorobek 23-letniego kierowcy bmw. Młody mężczyzna wyprzedzał z prawej strony ciąg pojazdów, a na liczniku miał przeszło 141 km/h. Został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Kierowca pożegnał się już z prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

   Do zdarzenia doszło na Alei Solidarności w Lublinie. Policjanci z grupy SPEED zostali nagle wyprzedzenie z prawej strony, przez pędzące bmw. Kierowca za nic miał ograniczenie prędkości do 70 km/h. Podczas pomiaru prędkości w terenie zabudowanym przekroczył 141 km/h.

   Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie kierującego, od razu ruszyli w pościg. Kierowca został bardzo szybko zatrzymany. Okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci za popełnione wykroczenia naliczyli mu, aż 16 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych. Stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

   Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z lubelskiego zespołu SPEED zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość i brawura to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą.

KG

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.59 MB)

Powrót na górę strony