Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 18.09.2019

Suwalscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli ponad 700 kilogramów suszu tytoniowego oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej. Podejrzany o posiadanie kontrabandy 49-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w jednej z hal magazynowych na terenie Suwałk może być nielegalnie wytwarzana krajanka tytoniowa. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. W miniony poniedziałek, w godzinach popołudniowych, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 49-latka. W fordzie ujawniono i zabezpieczono 20 kilogramów krajanki tytoniowej. Z kolei w magazynie, użytkowanym przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 700 kilogramów suszu roślinnego oraz ponad 15 kilogramów krajanki tytoniowej, a także sprzęt służący do nielegalnej produkcji tytoniu.

Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby niemal 390 tysięcy złotych. Teraz podejrzany o posiadanie kontrabandy 49-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

(KWP w Białymstoku)

  • Susz roślinny w dwóch workach foliowych
  • Mężczyzna w kamizelce odblaskowej z napisem POLICJA i kobieta w kurtce z napisem Służba Celno- Skarbowa przeszukują pomieszczenie, zaglądają do kartonów z suszem roślinnych">
  • Mężczyzna w kamizelce odblaskowej z napisem POLICJA i kobieta w kurtce z napisem Służba Celno - Skarbowa przeszukują pomieszczenie, zaglądają do kartonów z suszem roślinnych">
Powrót na górę strony