Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasz nakrętkowy mistrz - Adam rozpoczyna kolejną zbiórkę. Dalej będzie zbierał nakrętki dla Poli

Data publikacji 18.09.2019

Aspirant Adam Trzonkowski przed wakacjami zakończył trzecią edycję zbiórki nakrętek. W akcję „Nakręć się na pomaganie” wkręciło się mnóstwo ludzi nie tylko z powiatu piskiego. Wspólnymi siłami udało się nazbierać aż 13 ton nakrętek od butelek. Dzielnicowy nie poprzestaje na laurach. Właśnie rozpoczyna kolejną akcję. W dalszym ciągu będzie zbierał nakrętki na leczenie półtorarocznej Poli z Pisza. Liczy na to, że uda się nazbierać ich jeszcze więcej. Chcąc pomóc w leczeniu dziewczynki – zbierajmy nakrętki!

Przed wakacjami dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbiórki nakrętek od butelek. Przy ogromnym zaangażowaniu wielu ludzi udało się nazbierać rekordową ilość 13 ton. W akcję „Nakręć się na pomaganie” zaangażowali się już nie tylko mieszkańcy Pisza i powiatu piskiego, ale również osoby z innych miast.

Adam nie spoczywa na laurach. Właśnie rozpoczyna czwartą edycję zbiórki nakrętek. Liczy, że tym razem wspólnymi siłami uda się nazbierać jeszcze więcej, a może nawet 15 ton. Dzielnicowy postanowił, że w dalszym ciągu środki zebrane ze sprzedaży tych nakrętek przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację półtorarocznej Poli Zielińskiej z Pisza. To ta sama dziewczynka, której poświęcona była trzecia edycja.

Pola jest wcześniakiem i od urodzenia nie słyszała. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Pół roku temu dziewczynce wszczepiono pierwszy implant ślimakowy. Dzięki temu powoli zaczyna słyszeć pojedyncze dźwięki. Pola czeka na wszczepienie drugiego implantu. Nie marnuje jednak czasu. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli już teraz może uczestniczyć w zajęciach surdologopedycznych, umuzykalniających i turnusach rehabilitacyjnych oraz korzystać z wizyt u specjalistów. Przed nią długoletnia i kosztowna rehabilitacja.

Każdy z nas może jednak pomóc Poli w bardzo prosty sposób. Wystarczy nie wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek, tylko je zbierać. Można je przynosić do dzielnicowych na terenie całego powiatu piskiego. Zbiórki prowadzą także szkoły i inne instytucje. W tegoroczną akcje włączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Sejnach, gdzie również można dostarczać nakrętki.

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 przy wejściu ustawiony jest pojemnik, gdzie można wrzucać nazbierane nakrętki. Mieszkańcy tak się do tego przyzwyczaili, że nawet w wakacje dostarczali pełne worki. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do Poli, by pomóc jej poznawać świat.

Adam Trzonkowski zaprasza do współpracy osoby, które chciałyby mu pomóc w tym przedsięwzięciu. Pracy wystarczy bowiem dla każdego. Zachęca także instytucje, które jeszcze nie biorą udziału w akcji, aby dołączyły się do zbiórki nakrętek na szczytny cel.

Zatem nie zwlekaj i zbieraj nakrętki dla Poli. Nakręć się na pomaganie!

asz/in

  • Asp. Adam Trzonkowski na tle worków z nakrętkami
    Asp. Adam Trzonkowski
  • Plakat dotyczący IV edycji Nakręć się na pomaganie - zbiórka nakrętek dla chorej Poli
    Plakat - IV edycja Nakręć się na pomaganie
  • Pola Zielińska
    Pola Zielińska
Powrót na górę strony