Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 20.09.2023

Nasz Kolega podinspektor Rafał Trubiłowicz zginął na służbie 16 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

PODINSPEKTOR RAFAŁ TRUBIŁOWICZ
ur. 1978 r. - zm. 2007 r.
Kierownik Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Służbę w Policji rozpoczął 20 sierpnia 1997 r. na stanowisku aplikanta kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze.

W latach 1997-2007 pełnił służbę w pionie prewencji kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Zielonej Górze oraz w pionie kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po ukończeniu kursu podoficerskiego w Szkole Policyjnej w Słupsku, w latach 1997-2001 był słuchaczem Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie.

Po ukończeniu szkolenia oficerskiego zajmował stanowisko specjalisty w sekcji do walki z przestępczością przeciwko mieniu w wydziale kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Wykonując obowiązki służbowe, wykazywał profesjonalizm i zaangażowanie.

Rzetelny, sumienny i kreatywny w działaniach operacyjnych i specjalnych, umiejętnie nadzorował i koordynował pracę zespołu. Dzięki uporowi, doświadczeniu i posiadanej wiedzy przyczynił się do znacznych sukcesów w zwalczaniu przestępczości pospolitej i zorganizowanej. Za nienaganną postawę i osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

20 września 2007 r. podinspektor Rafał Trubiłowicz w czasie konwojowania dwóch niebezpiecznych przestępców uległ wypadkowi samochodowemu. W wyniku doznanych obrażeń policjant poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie został awansowany przez Komendanta Głównego Policji na stopień podinspektora.

(KGP / js)

Powrót na górę strony