Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Data publikacji 19.09.2019

143 kg nielegalnego tytoniu zabezpieczyli policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zatrzymali również dwie kobiety podejrzane o przewożenie nielegalnego towaru. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to w tym przypadku ponad 65 tys. złotych. Kobiety usłyszały już zarzuty.

 
Informacje o kobietach mogących przewozić nielegalny tytoń uzyskali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą rzeszowskiej komendy. Podejrzewane mieszkanki Rzeszowa w wieku 26 i 32 lat, tytoń bez znaków akcyzy miały przewozić samochodem marki Audi A4.
 
W ubiegły czwartek, na ulicy Morgowej, funkcjonariusze z PG wspólnie z policjantami ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód, którym poruszały się obydwie podejrzewane kobiety. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 143 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W związku z tym kobiety zostały zatrzymane w policyjnym areszcie. Wartość uszczuplenia na szkodę skarbu państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyliczono na kwotę ponad 65 tys. złotych. 
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego zostały przedstawione kobietom zarzuty przewożenia tytoniu bez znaków akcyzy, za co grozi im kara grzywny.
Powrót na górę strony