Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odszedł nasz Kolega sierż. szt. Łukasz Płachta

Data publikacji 19.09.2019

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 19 września 2019 r. zmarł nasz Kolega sierż. szt. Łukasz Płachta. Przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomocy wielu ludzi, którzy oddawali dla Niego krew. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich pracowników i policjantów składa rodzinie, oraz bliskim wyrazy współczucia.

Łukasz miał 33 lata, siedmioletni staż służby. Pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, kiedy zaatakowała go choroba. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. Był oddanym służbie funkcjonariuszem, wzorowo wypełniającym swoje obowiązki, a jednocześnie wspaniałym człowiekiem i kolegą, pełnym życzliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Kierownictwo, policjanci i pracownicy małopolskiej Policji łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną zmarłego. Jego śmierć to ogromna tragedia i strata, zarówno dla kochających Go bliskich, jak i formacji, w której służył.   

Cześć Jego pamięci!

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Trzemeśni (powiat myślenicki ) 21 września 2019 r. (sobota) o godz. 17:00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Powrót na górę strony