Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

25 punktów karnych, mandat oraz utrata prawa jazdy za prędkość – policjanci zatrzymali pirata drogowego

Data publikacji 22.09.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz otrzymał 25 punktów karnych. Kierowca za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, który kierując pojazdem osobowym popełnił wykroczenia w ruchu drogowym, przez co stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

Policjanci zarejestrowali wykroczenia, których kierowca dopuścił się w ruchu drogowym. Okazało się, że kierujący wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej oraz przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 60 km/h miał na liczniku 134 km/h.

W związku z obowiązującymi przepisami mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1000 zł, a także za popełnione wykroczenia został ukarany 25 punktami karnymi.

Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

( KWP we Wrocławiu / js )

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.43 MB)

Powrót na górę strony