Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali mercedesa wartego 50 tys. zł

Data publikacji 23.09.2019

Wspólne działania policjantów z Kamiennej Góry i Jawora doprowadziły do odzyskania skradzionego z terenu pow. jaworskiego samochodu marki Mercedes. Osoby podejrzane w tej sprawie wpadły w ręce funkcjonariuszy trzy dni po kradzieży. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów oraz zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W wyniku wspólnych działań policjantów z Kamiennej Góry i Jawora, odzyskano skradzionego w połowie września br. z terenu powiatu jaworskiego osobowego mercedesa o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Samochód był ukryty w „dziupli” na terenie jednej z miejscowości niedaleko Kamiennej Góry.

Funkcjonariusze wydziałów kryminalnych sąsiadujących ze sobą jednostek realizując szereg czynności operacyjnych uzyskali informację o miejscu, w którym znajdował się samochód odpowiadający cechom skradzionego niedawno mercedesa. Działania podjęte przez kamiennogórskich policjantów, wspomaganych przez kolegów z Jawora, doprowadziły do odzyskania samochodu wartego ponad 50 tysięcy złotych. Oprócz odzyskania pojazdu kryminalni zatrzymali również dwie osoby, które przebywały na terenie posesji gdzie był ukryty mercedes. Jak się później okazało, były to osoby podejrzane o kradzież tego samochodu.

Zatrzymani to 40-letnia mieszkanka Legnicy i 36-letni mieszkaniec Jawora. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów oraz zastosowanie przez sąd środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci ustalają czy zatrzymani nie mają związku z innymi przestępstwami. Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Środek odzyskanego mercedesa
  • Mercedes z otwartą pokrywą silnika ukryty w garażu

Opis filmu: Odzyskany mercedes

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.15 MB)

Powrót na górę strony