Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z bronią napadał na sklepy

Data publikacji 23.09.2019

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali 20 latka podejrzanego o popełnienie trzech rozbojów z użyciem broni pneumatycznej . Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci od maja  2019 roku intensywnie pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy zuchwałych przestępstw, do których doszło na przestrzeni maja i lipca br. na terenie powiatu opoczyńskiego. Kryminalni  skrupulatnie zbierali dowody, weryfikowali uzyskane informacje, wykonywali szereg czynności, które w konsekwencji pozwoliły  na wytypowanie i  zatrzymanie podejrzanego. Sprawcą  okazał się 20-letni mieszkaniec  powiatu opoczyńskiego.

Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na postawienie młodemu mężczyźnie trzech zarzutów karnych. Jeden z nich dotyczy popełnienia  rozboju, dwa kolejne usiłowania  popełnienia rozboju, co zagrożone jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 20-latek  w maju br.  w jednym ze sklepów  na terenie powiatu opoczyńskiego posługując się bronią pneumatyczną, zmusił ekspedientkę do wydania mu, prawie 3 tysięcy złotych. Następnie w ramach dalszych ustaleń w sprawie, okazało się, że podejrzany w lipcu 2019 roku w kilkudniowych odstępach czasu, w  ten sam sposób usiłował popełnić przestępstwa rozboju w dwóch innych miejscach. Najpierw pistoletem groził  pracownikowi jednej ze stacji paliw, a kilka dni później  przy użyciu tej samej broni, zagroził w pracownicy jednego z opoczyńskich sklepów spożywczych.  Od momentu zatrzymania  20-latka, kryminalni ustalali miejsce ukrycia  przez niego broni oraz  kominiarki. Wysiłki policjantów przyniosły efekty. Okazało się, że  mężczyzna przedmioty te ukrył u swojej znajomej. Ten wątek postępowania w dalszym ciągu jest badany przez policjantów.

Zatrzymany, na tym etapie postępowania przyznał się do popełnionego przestępstwa. Decyzją opoczyńskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za  popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony