Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik wydziału prewencji w dniu wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 23.09.2019

Zastępca naczelnika wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie podkom. Paweł Soszka w dniu wolnym od pracy udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Zatrzymany 25-letni mężczyzna, który kierował osobowym fordem, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zastępca naczelnika wydziału prewencji podkomisarz Paweł Soszka miał wolny dzień. Jadąc swoim samochodem w miejscowości Starowola zauważył forda, którego kierowca nie kontrolował toru jazdy, stwarzając bezpośrednie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant bez wahania podjął działania. W pierwszej kolejności, w dogodnym momencie, udaremnił dalszą jazdę kierującemu i odebrał mu kluczyki. O wszystkim powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, przekazał mężczyznę oraz zrelacjonował całe zdarzenie.

Jak się okazało, zatrzymany 25-letni kierowca forda miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie już zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony