Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant komendy głównej udzielał pomocy rannemu w zderzeniu dwóch TIR-ów

Data publikacji 24.09.2019

Funkcjonariusz Komendy Głównej Policji będąc w dniu wolnym od służby, udzielił pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę na trasie nr 2 w miejscowości Stare Groszki. Policjant był jedną z pierwszych osób na miejscu zdarzenia, gdzie czołowo zderzyły się dwa TIR-y. Pomocy udzielał do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

W sobotę 21 września ok. godz. 15:50 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Stare Groszki doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych informacji wynika, że jadący od strony Kałuszyna samochód ciężarowy Iveco, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka Kamazem, kierowanym przez obywatela Białorusi. Ponadto jadący za Kamazem samochód Audi, aby uniknąć zderzenia, zjechał do przydrożnego rowu. W wypadku ranny został kierujący Iveco, 41-letni mężczyzna, który został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala.

Pierwsze czynności ratownicze podjął policjant komendy głównej, który w czasie wolnym od służby, jechał swoim samochodem droga nr 2, i był jedną z pierwszych osób na miejscu wypadku. Policjant udzielił pomocy kierującemu Iveco, który po zderzeniu wypadł przez przednią szybę pojazdu i doznał złamań i urazów wielonarządowych. Pomoc była udzielana do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

W związku z tym zdarzeniem droga nr 2 była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazd przez Węgrów i Mrozy. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwa policyjne dochodzenie które ma wyjaśnić okoliczności i przebieg wypadku.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek na drodze, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz właściwe planowanie podróży uwzględniając przerwy na odpoczynek, które pozwolą na regenerację sił i poprawią koncentrację podczas jazdy.

mz/mb

Powrót na górę strony