Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby rozpoznał i zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 24.09.2019

Wczoraj, na jednej z ulic Szczecina, policjant z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą, w czasie wolnym od służby, zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzięki wzorowej postawie i szybkiej reakcji funkcjonariusza, poszukiwany najbliższy czas spędzi w areszcie.

Będący już po służbie „poszukiwacz” z komisariatu Nad Odrą rozpoznał mężczyznę, w stosunku do którego sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu i poszukiwaniu listem gończym. Funkcjonariusz natychmiast podjął obserwację 61-latka i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego swojej jednostki prosząc jednocześnie o wsparcie patrolu.

W oczekiwaniu na kolegów będących w tym czasie w służbie, policjant podjął interwencję i po przedstawieniu powodu interwencji zatrzymał mężczyznę. Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, którzy przejęli poszukiwanego. Zatrzymany minioną noc spędził w policyjnym areszcie, kolejne już w areszcie śledczym.

To kolejny przykład, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią.

(KWP w Szczecinie / js)

Powrót na górę strony