Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błyskawiczna reakcja kryminalnych - senior nie stracił 26 tysięcy złotych

Data publikacji 24.09.2019

Kryminalni błyskawicznie zareagowali na zgłoszenie podejrzenia oszustwa metodą „na policjanta”. Zatrzymali 24-letniego mężczyznę w momencie, kiedy miał odebrać paczkę z pieniędzmi od pokrzywdzonego seniora. Informacja z banku pomogła policjantom przeprowadzić skuteczną interwencję i dzięki temu 26 tysięcy złotych pozostało na koncie starszego pana. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Do policjantów zatelefonowała pracownica banku i powiadomiła, że prawdopodobnie starszy mężczyzna chcący wypłacić 26 tysięcy złotych jest ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta”.

Kryminalni zadziałali od razu. Podjęli obserwację okolic banku oraz dokonali rozpoznania sytuacji w placówce. Przygotowali starszego pana na to, co będzie się dalej działo, wyjaśnili wszystko dokładnie i jednocześnie zapewnili mu bezpieczeństwo. Policjant, który pozostał na zewnątrz bardzo szybko zauważył potencjalnego podejrzanego. Kiedy starszy pan wyszedł z banku z paczką, którą miał przekazać jakiemuś mężczyźnie, funkcjonariusz obserwował już podejrzanego. Kryminalni zatrzymali 24-latka w momencie, kiedy miał odebrać przesyłkę.

Śledczy z wydziału dochodzeniowego zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam 24-latek usłyszał zarzut, w sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec podejrzanego.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony