Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas debaty Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia rozmawiano o mowie nienawiści

Data publikacji 24.09.2019

W sali sesyjnej Rady Miejskiej Wrocławia odbyła się nadzwyczajna Sesja Młodzieżowej Rady Wrocławia, podczas której odbyła się debata pt. „Mowa nienawiści i hejt w Internecie". W trakcie spotkania młodzież prezentowała swoje poglądy związane z szeroko rozumianą mową nienawiści. W debacie udział wziął komisarz Bartłomiej Majchrzak z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który omówił rolę funkcjonariuszy Policji w ściganiu i zwalczaniu przestępstw motywowanych uprzedzeniami.

Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia ma charakter konsultacyjny i jest reprezentacją młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Wrocławia, z wyłączeniem szkół dla dorosłych oraz szkół wyższych.

Celem Rady jest m.in. kreowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, organizowanie młodzieżowego forum wypowiedzi w sprawach publicznych oraz reprezentowanie młodzieży i samorządów uczniowskich wrocławskich szkół wobec władz Wrocławia oraz innych instytucji i organizacji.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Uczestnicy debaty Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia - zdjęcie Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
  • Komisarz Bartłomiej Majchrzak z Zespołu ds. Ochrony Praw Człowieka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz ze przedstawicielem Straży Miejskiej we Wrocławiu
Powrót na górę strony