Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rok bezwzględnego pozbawienia wolności dla nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 24.09.2019

Funkcjonariusze z polickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem. Rok bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie w kwocie 10 tys. zł – taki wyrok usłyszał 54-letni mężczyzna.

21 września br., około południa, policjanci ruchu drogowego z polickiej komendy zauważyli na ul. Bukowej w Policach, kierującego Mazdą, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za jego kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Szczecina. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że mężczyzna miał organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna był już wcześniej dwukrotnie skazany za jazdę na podwójnym gazie.

Za popełnione przestępstwo 54-latek w trybie przyśpieszonym odpowiedział przed sądem. Nieodpowiedzialnemu kierującemu sąd wymierzył karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 10 000 zł.

Siadając za kierownicę pojazdu zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i życie innych osób. Pamiętajmy o tym!

(KWP w Szczecinie/ mw)

Powrót na górę strony