Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będzie otworzony Posterunek Policji w Grucie

Data publikacji 25.09.2019

W Grucie, w powiecie grudziądzkim, podpisano wczoraj ważną deklarację. Szef kujawsko-pomorskiej Policji i wójt Gminy podpisali list intencyjny. Odtworzony zostanie Posterunek Policji w Grucie. To będzie dziesiąty przywrócony posterunek.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Paweł Spychała i Wójt Gminy Gruta Waldemar Kurkowski podpisali list intencyjny. Na jego podstawie wyrazili wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na odtworzeniu Posterunku Policji w Grucie, zlikwidowanego w roku 2013. Sygnatariusze listu, mając na uwadze bezpieczeństwo, a przede wszystkim oczekiwania mieszkańców, zdecydowali że gmina Gruta przygotuje pomieszczenia przeznaczone na siedzibę posterunku, natomiast z budżetu Policji sfinansowane będzie wyposażenie obiektu. Oczywistym jest także zorganizowanie obsady posterunku w liczbie nie mniejszej niż pięciu policjantów.

(KWP w Bydgoszczy / js)

  • Inspektor Paweł Spychała Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy i Pan Waldemar Kurkowski Wójt Gminy Gruta podpisują List Intencyjny.
  • Inspektor Paweł Spychała Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy i Pan Waldemar Kurkowski Wójt Gminy Gruta podpisali List Intencyjny.
Powrót na górę strony