Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„SMART STOP” - wspólna akcja mazowieckich policjantów i siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom

Data publikacji 25.09.2019

Mazowiecka drogówka kontynuuje kampanię społeczną „Smart Stop”, której celem jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach. W działania mazowieckich policjantów włączyli się siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom.

Jak podkreślają organizatorzy kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach. Policjanci i siatkarze będą promować zasadę: „SMART STOP - patrz na drogę”. Adresatami kampanii są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie. - Serdecznie dziękujemy, że siatkarze włączyli się w tę akcję i razem z nimi możemy propagować te bezpieczne zachowania szczególnie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonach przejść dla pieszych - dodała kom. Emilia Kosma z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jednym z elementów kampanii będzie przypominanie niechronionym użytkownikom dróg o odpowiedzialnym posługiwaniu się smartfonami poprzez informacje, które pojawią się przed przejściami dla pieszych. - Chcemy promować dobre nawyki dla niechronionych użytkowników drogi. Przede wszystkim żeby ludzie, którzy przechodzą przez przejścia dla pieszych nie korzystali w tym samym czasie ze swoich urządzeń elektronicznych, smartfonów czy tabletów. Będziemy promowali tę akcję przez cały sezon, rozdawali ulotki, kamizelki z nadrukami oraz będziemy chcieli też promować tę akcję w szkołach w ramach Partnerstwa Regionalnego Czarni - mówił Marcin Tomczyk, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Czarni Radom.

W działania mazowieckiej drogówki włączyli się także siatkarze Cerradu Enea Czarnych Radom, którym spodobał się pomysł kampanii społecznej. Informacja o ostrożnym użytkowaniu telefonów komórkowych m.im. przez pieszych pojawi się na meczach rozgrywanych przez drużynę z siatkarskiej PlusLidze. Wkrótce wyemitowany zostanie spot promujący akcję z udziałem radomskich siatkarzy.

Pomysł kampanii związany był z nieformalnym Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego, przypadającym corocznie na dzień 15 lipca. Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego korzystających ze smartfonów. Kampania realizowana jest od kilku lat głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele Policji prezentują spot „Smart Stop”, przygotowany podczas jednej z edycji festiwalu filmowego Kameralne Lato, który odbywa się w Radomiu.

Jednym z elementów kampanii, przeprowadzonym już w 2016 roku, było przypominanie niechronionym użytkownikom dróg o odpowiedzialnym posługiwaniu się smartfonami poprzez informacje, które pojawiły się przed przejściami dla pieszych. Policjanci wspólnie z siatkarzami Cerradu Enea Czarnych Radom, przy pomocy specjalnej fluorescencyjnej farby, nanieśli na chodnikach ostrzeżenia z przewodnim hasłem kampanii „Smart Stop”. Napisy takie pojawiły się przed przejściami dla pieszych, gdzie pojawia się dużo młodzieży, w tym przed radomskimi uczelniami.

Tegoroczna edycja dzięki wsparciu z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”, przez cały sezon siatkarski, będzie promowana poprzez spoty profilaktyczne, ulotki, kamizelki, worki odblaskowe wśród lokalnych społeczności, na meczach, a także szkołach podstawowych w ramach Partnerstwa Regionalnego czyli projektu wspierającego rozwój siatkówki w miastach i gminach regionu wprowadzony przez Stowarzyszenie CZARNI Radom, właściciela klubu Cerrad Enea Czarni Radom.

 

Autor: kom. Emilia Kosma/Adam Kurasiewicz

Fot: WRD KWP/Cerrad Enea Czarni Radom

 

  • Plakat promujący akcję
  • Ręka trzymająca telefon
  • Policjanci i siatkarze stojący przy radiowozie
  • Mężczyzna stojący przy przejściu dla pieszych
  • Siatkarze stojący przy radiowozie
  • Mężczyźni stojący przy przejściu dla pieszych
Powrót na górę strony