Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko kilogram metamfetaminy zabezpieczyli bydgoscy kryminalni

Data publikacji 25.09.2019

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 33-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie blisko kilogram metamfetaminy. Podejrzany będzie odpowiadać za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Kryminalni wytypowali podejrzewanego. Typowany przez nich mężczyzna był im dobrze znany z innych przestępstw.

W minioną sobotę (21.09.2019) wieczorem namierzyli go na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Dworcowej w Bydgoszczy. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy. Podczas legitymowania był bardzo nerwowy. Nie bez powodu.

W worku, który miał przy sobie, policjanci znaleźli woreczki foliowe z białą pastą. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Blisko kilogram tego narkotyku zabezpieczyli kryminalni. 33-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 33-latek został doprowadzony do prokuratury tam po jego przesłuchaniu prokurator postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości zakazanych środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

( KWP w Bydgoszczy / js )

 

 

Powrót na górę strony