Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy nieoznakowany radiowóz wrocławskiej drogówki „nie próżnuje”

Data publikacji 25.09.2019

1000 złotych mandatu będzie musiał zapłacić pirat drogowy, który z zawrotną prędkością pędził z Wrocławia w kierunku Warszawy. Jego konto powiększyło się aż o 16 punktów karnych. Pamiętajmy, że kierujący, którzy traktują drogę publiczną niczym tor wyścigowy, stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prędkości bliskie 200 km/h to gotowy przepis na drogową katastrofę, dlatego policjanci stanowczo reagują na tego typu zachowania.

Funkcjonariusze drogówki codziennie zatrzymują wielu piratów drogowych, których zachowanie stanowi zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Agresywna jazda „na zderzak”, przekraczanie dozwolonej prędkości, zmiana pasa ruchu bez sygnalizowania manewru to gotowy przepis na doprowadzenie do tragedii na drodze, szczególnie przy dużych prędkościach. Jednak wielu kierowców nie dostrzega zagrożeń, jakie stwarzają w ruchu drogowym, zachowując się właśnie w taki sposób. Właśnie dlatego każdego dnia na dolnośląskie drogi wyjeżdżają setki policjantów z charakterystycznym „R” na pojazdach służbowych, którzy stanowczo i zdecydowanie reagują na każdy przejaw agresji i brak poszanowania obowiązujących przepisów.

Nie inaczej było w przypadku funkcjonariuszy z Wrocławia, którzy zatrzymali kierującego Audi. Mężczyzna nie zachowywał bezpiecznej odległości od pojazdów poprzedzających, wymuszał na nich nagłe manewry i powodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto poruszał się z prędkością 189 km/h. Z uwagi na tak niebezpieczne zachowania, policjanci ukarali go mandatem w kwocie 1000 złotych, a na jego konto powędrowało 16 punktów karnych.

Poza tym, gdy mundurowi jechali za kierowcą Audi, w pewnym momencie w zasięg policyjnego wideorejestratora wjechał osobowy Volkswagen. Auto jechało z prędkością 177 km/h, więc siedzący za kierownicą mężczyzna również został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy wrocławskiej drogówki.

Po tym, jak policjanci skończyli wypisywać mandaty piratom drogowym i wrócili na trasę, namierzyli jeszcze czterech amatorów dużych prędkości. Niechlubny rekordzista jechał z prędkością 210 km/h. Łącznie w tym dniu mundurowi wystawili 9 mandatów.

Kierowcy powinni pamiętać, że każdy, kto w tak rażący sposób narusza przepisy ruchu drogowego, a co za tym idzie, naraża życie innych osób, musi liczyć się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy i widmem nieuchronnej kary.

(KWP we Wrocławiu / js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.51 MB)

Powrót na górę strony