Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna osoba aresztowana za oszustwa internetowe

Data publikacji 25.09.2019

Sąd Rejonowy we Wrocławiu zastosował areszt wobec kolejnego zatrzymanego mężczyzny podejrzanego o oszustwa internetowe. To dalszy ciąg realizacji policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu. Tym razem straty na rzecz wielu pokrzywdzonych z całej Polski wynoszą blisko 500 tys. zł. Podejrzanemu, członkowi zorganizowanej grupy przestępczej, grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wciąż pracują nad tą sprawą.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zajmujący się na co dzień zwalczaniem cyberprzestępczości, zatrzymali 30-latka, który jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami internetowymi.

Wraz z innymi wspólnikami mężczyzna wystawiał na różnego rodzaju portalach internetowych sprzęty elektroniczne, AGD oraz ogrodnicze w rzeczywistości ich nie posiadając. Na oferty sprzedaży nieistniejącego asortymentu oszukanych zostało wiele osób z całej Polski. Straty szacuje się już na kwotę bliską 500 tys. zł, a to wciąż nie koniec sprawy.

Decyzją sądu oszust został aresztowany na okres 3 miesięcy. To już druga osoba zatrzymana w tym postępowaniu. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony