Nie uciekł przed kontrolą drogową - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie uciekł przed kontrolą drogową

Data publikacji 31.03.2008

Policjanci z drogówki z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli. Następnie przez kilkanaście kilometrów z prędkością dochodzącą do 180 km/h uciekał przed funkcjonariuszami. Okazało się, że jechał mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za naruszenie którego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Po godzinie 19:00  policjanci pełniący na drodze kontrole dali sygnał do zatrzymania motocykliście jadącemu przez miejscowość Świncz. Kierowca nagle przyspieszył i prawie najechał na policjanta. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pościg. Uciekający na motorze rozwijał niebezpieczną prędkość dochodzącą do 180 km/h. Przejechał przez przejście dla pieszych, przy którym stała grupa dzieci. Do pościgu dołączyli się policjanci z pruszczańskiej komendy. Funkcjonariusze jechali za motocyklistą kilkanaście kilometrów. W pewnym momencie mężczyzna wjechał na leśną drogę i znacznie zwolnił. Wtedy jeden z policjantów dogonił go i zatrzymał.
Okazało się, że 27-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do czerwca br. Ponadto nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja