Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stadionowi chuligani zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 25.09.2019

Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali sześciu stadionowych chuliganów, którzy podejrzani są o wniesienie i odpalenie rac na meczu żużlowym 28 lipca. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, zostali oddani pod dozór Policji i mają orzeczone zakazy stadionowe.

Podczas meczu żużlowego pomiędzy Stelmet Falubaz Zielona Góra a Truly Work Stal Gorzów Wielkopolski, który odbył się 28 lipca na stadionie przy ul. Wrocławskiej w sektorze kibiców zielonogórskiej drużyny odpalone zostały race. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jeszcze po meczu zatrzymali jednego z mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. W kolejnych tygodniach dzięki rozpoznaniu i pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn. Ostatni został zatrzymany w miniony piątek (20 września).

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z art.59§1 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – wnoszenie i posiadanie materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej. Jeden z nich usłyszał taki zarzut dwukrotnie – ponieważ w dniu zatrzymania 11 sierpnia miał przy sobie noże, których wnoszenie na imprezę masową także jest niedozwolone.

Zatrzymani to czterej zielonogórzanie w wieku od 25 do 28 lat, 24-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i 19-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwóch podejrzanych przyznało się do winy i przyjęło karę grzywny w wysokości 1800 złotych zaproponowaną przez prokuratora. Czterej pozostali będą odpowiadać na rozprawie przed sądem. Za popełniony czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Cała szóstka została oddana pod dozór Policji i ma orzeczone zakazy uczestniczenia w imprezach sportowych z udziałem klubu sportowego Stelmet Falubaz Zielona Góra na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie ma tolerancji dla stadionowych chuliganów – zielonogórscy policjanci od wielu lat konsekwentnie prowadzą działania w celu ustalenia i zatrzymywania winnych naruszeń ładu i porządku podczas żużlowych meczy.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

  • kibole z odpalonymi racami
  • kibole z odpalonymi racami
  • zabezpieczone race
Powrót na górę strony