Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 82-latka

Data publikacji 25.09.2019

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej szczycieńscy policjanci odnaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Mężczyzna zgubił się w lesie, a że telefon mu się rozładował, nie wiedział jak wrócić do domu. Pomogli policjanci.

Wczoraj, 24.09.2019 r., po godzinie 20.30, szczycieńscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mężczyzny. Jak wynikało z przekazanej informacji, wybrał się on do lasu na grzyby i zabłądził. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu, gdyż rozładowała mu się bateria w telefonie.

Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali poszukiwania. Jako pierwsi w rejon zaginięcia udali policjanci patrolówki, którzy po kilkunastu minutach na jednej z ambon w kompleksie leśnym, 10 km od miejscowości Kot znaleźli zaginionego mężczyznę. 82-latek nie potrzebował pomocy medycznej, czuł się dobrze. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że zgubił się w lesie i nie wiedział jak wrócić do domu. Ponadto rozładował mu się telefon oraz elektryczny rower, którym przyjechał do lasu. W związku z tym postanowił wejść na ambonę i tam oczekiwać na pomoc.

Policjanci odwieźli 82-latka do najbliższych.

( KWP w Olsztynie / js )

Powrót na górę strony