Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autostradowi piraci

Data publikacji 25.09.2019

Na początku tygodnia policjanci tarnowskiej grupy SPEED zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pędzili autostradą ponad 200 km/h. Pamiętajmy, że kierujący, którzy traktują drogę publiczną niczym tor wyścigowy, stanowią realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Prędkości bliskie 200 km/h to gotowy przepis na drogową katastrofę, dlatego policjanci stanowczo reagują na tego typu zachowania.

Policjanci grupy SPEED po raz kolejny ostudzili zapędy kierowców korzystających z tarnowskiego odcinka autostrady A4. W poniedziałek w południe jeden z nich przekroczył próg prędkości o 70 km/h, jadąc autostradą ponad 210 km/h, a we wtorek po zmroku o godz. 19.30 kolejny pirat, pędził „czwórką” ponad 230 km/h! W obu przypadkach kierowcy zostali zatrzymani i ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych, a ich indywidualne konta „wzbogaciły” się o 10 punktów karnych.

Agresywna jazda „na zderzak”, przekraczanie dozwolonej prędkości, zmiana pasa ruchu bez sygnalizowania manewru to gotowy przepis na doprowadzenie do tragedii na drodze, szczególnie przy dużych prędkościach. Jednak wielu kierowców nie dostrzega zagrożeń, jakie stwarzają w ruchu drogowym, zachowując się właśnie w taki sposób. Policjanci grupy SPEED stanowczo i zdecydowanie będą reagować na każdy przejaw agresji i braku poszanowania obowiązujących przepisów.

Kierowcy powinni pamiętać, że każdy, kto w tak rażący sposób narusza przepisy ruchu drogowego, a co za tym idzie, naraża życie innych osób, musi liczyć się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy i widmem nieuchronnej kary.

( KWP w Krakowie / js )

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.1 MB)

Powrót na górę strony