Nieletni włamywacze znalezieni w szafie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze znalezieni w szafie

Data publikacji 31.03.2008

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich, którzy włamali się do sklepu spożywczego. Sprawcy schowali się przed szukającymi ich funkcjonariuszami w szafie. Obaj przyznali się popełnionego przestępstwa.

Policjanci otrzymali zgłoszone o włamaniu do sklepu spożywczego przy ulicy Różanej w Międzyrzeczu. Włamywacze weszli do środka wyważając drewniana okiennicę. Ślady prowadziły do jednego z pobliskich mieszkań. Pod drzwiami funkcjonariusze słyszeli odgłosy wydobywające się ze środka, jednak nikt nie reagował i nie otwierał drzwi. Wezwano na miejsce straż pożarną, która pomogła dostać się do środka. W pomieszczeniu nie było widać nikogo, jednak po chwili okazało się, że w szafie ukryły się dwie osoby. Okazali się nimi 16-letni Konrad C. i 15 letni Łukasz R., obaj mieszkańcy Międzyrzecza. W sąsiednim pokoju znaleziono reklamówkę z bilonem i alkohol pochodzący z włamania, co potwierdzili nieletni przyznając się do popełnienia tego przestępstwa. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Mieszkanie, w którym przebywali nie należało do żadnego z nich. Klucze do niego dostali koleżanki.

Po przedstawieniu zarzutu zostali przewiezieni do Izby Dziecka w Gorzowie. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, jednak o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Powrót na górę strony
Polska Policja