Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Luksusowe bmw warte blisko pół miliona złotych odzyskane przez lubuską Policję

Data publikacji 26.09.2019

Skuteczne działania kryminalnych doprowadziły do odzyskania luksusowego samochodu marki BMW, który skradziono na terenie Niemiec. Wartość pojazdu szacuje się na blisko pół miliona złotych. Auto zostało znalezione na posesji w jednej z podgorzowskich wsi. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Decyzją sądu, obaj trafili już do aresztu.

Policjanci kryminalni ustalili, że na terenie posesji jednej z podgorzowskich miejscowości może znajdować się luksusowe auto, które zaledwie kilka godzin wcześniej zostało skradzione na terenie Niemiec. Śledczy natychmiast przystąpili do sprawdzania informacji, z których wynikało, że luksusowy pojazd zaginął zaledwie kilka godzin wcześniej. W sprawę zaangażowano funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości samochodowej z Komendy Miejskiej oraz Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Doświadczenie, dobra znajomość terenu, a także szereg podjętych czynności operacyjno - rozpoznawczych przyczyniły się do odzyskania luksusowego bmw wartego blisko pół miliona złotych. Odzyskany pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas czynności na terenie posesji znaleziono również skradzioną przyczepkę o wartości blisko dwóch tysięcy złotych.

Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny auta i przyczepki. Eksperci laboratorium zabezpieczyli ślady, które zostaną poddane analizie i wykorzystane w prowadzonym postępowaniu.

Praca policjantów skutkowała także wytypowaniem osób zamieszanych w przestępczy proceder. Do sprawy zatrzymano 38 i 23-latka, dwóch mieszkańców powiatu gorzowskiego. Podejrzani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu. Drugi dodatkowo przywłaszenia. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy prowadzący sprawę sprawdzają teraz czy mężczyźni mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • odzyskany pojazd
  • pojazd z otwartą maską
  • zabezpieczone bmw
  • odzyskana przyczepa
  • policjant prowadzi zatrzymanego, który zakuty jest w kajdanki
  • policjant prowadzi zatrzymanego, który zakuty jest w kajdanki
Powrót na górę strony