Rozbita grupa dilerów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa dilerów

Data publikacji 31.03.2008

Krasnostawscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Funkcjonariusze ustalili, że w okresie od 2006 do 2007 roku dilerzy wprowadzili na rynek około 1300 działek amfetaminy oraz prawie 2,5 kilogramów marihuany. Zarzuty w tej sprawie usłyszały już 32 osoby, 11 zostało tymczasowo aresztowanych.

Śledztwo dotyczące wprowadzania do obrotu oraz udzielania m. in. małoletnim narkotyków na terenie powiatu krasnostawskiego prowadzili policjanci od października ubiegłego roku. Powołano specjalna grupę zajmującą się właśnie tą sprawą. Wtedy doszło też do pierwszych zatrzymań. Jak ustalili śledczy, wszyscy członkowie tej grupy to mieszkańcy gm. Krasnystaw i gminy Izbica. Swoją działalność gang prowadził głównie na terenie powiatu, w szczególności wśród miejscowej młodzieży.

Policjanci ustalili, że przestępcy w okresie od 2006 do 2007 roku wprowadzili do obrotu około 1300 działek amfetaminy oraz prawie 2,5 kilograma marihuany.

Zebrane informacje oraz materiał dowodowy pozwoliły na przedstawienie zarzutów 32 osobom. Dotyczą one wprowadzania do obrotu i udzielania środków odurzających. Policjanci ustalili, że narkotyki udostępniane były także osobom małoletnim. Jedenastu podejrzanych trafiło do aresztów, wobec pozostałych siedmiu osób zastosowano policyjny dozór. W przestępczym procederze brali udział także nieletni. Ośmiu z nich udowodniono popełnienie 22 czynów karalnych.

Jest to pierwsza tak liczna grupa handlarzy narkotyków rozbita na terenie powiatu krasnostawskiego. W najbliższym czasie przeciwko dilerom zostanie skierowany akt oskarżenia.

Powrót na górę strony
Polska Policja