Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nocna szarża pijanego kierowcy

Data publikacji 31.03.2008

Zniszczone znaki drogowe, słup oświetleniowy i ogrodzenie oraz rozbity samochód to efekt szarży pijanego kierowcy ulicami Krosna.

Wczoraj, kilkanaście minut po 23:00 Policja została powiadomiona o wypadku na ul. ks. J. Popiełuszki w Krośnie. Na miejscu policjanci zastali rozbitego peugeota 306 oraz zniszczony duży fragment ogrodzenia jednej z posesji.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że autem kierował kompletnie pijany 21-letni mieszkaniec Krosna. W organizmie mężczyzny stwierdzono prawie 2,6 promila alkoholu.

Uszkodzone ogrodzenie, to nie jedyny skutek jazdy pirata. Wcześniej, na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Krakowską mężczyzna staranował dwa znaki drogowe, przejście dla pieszych oraz uszkodził metalowy słup oświetlenia ulicznego z dwiema latarniami.

Pomimo tego 21-latek nie zatrzymał się, lecz kontynuował jazdę w kierunku osiedla Polanka. Dla zamroczonego alkoholem kierowcy prowadzenie samochodu okazało się jednak zbyt trudne i na ul. ks. J. Popiełuszki mężczyzna ponownie stracił panowanie nad autem. Tym razem peugeot wypadł z jezdni, przeleciał przez rów i wylądował na metalowym ogrodzeniu. Na szczęście w pobliżu trasy przejazdu pirata nie było osób postronnych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, 21-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata prawa jady na okres od roku do lat 10. Dokument ten młody człowiek zdobył
zaledwie pół roku temu.

Poza karą, mężczyzna z pewnością będzie musiał również naprawić wyrządzone przez siebie szkody w mieniu.

Powrót na górę strony
Polska Policja