Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili tożsamość odnalezionego mężczyzny

Data publikacji 26.09.2019

Kłobuccy policjanci ustalili tożsamość starszego mężczyzny, który wczoraj wieczorem został odnaleziony przez przypadkowego świadka na trasie pomiędzy Wręczycą Wielką a Częstochową. Mężczyzna to 82-letni mieszkaniec Częstochowy, który dzisiaj szczęśliwie wrócił do domu. Dziękujemy lokalnym mediom oraz osobom, które przekazywały ważne informacje na temat odnalezionego częstochowianina.

Wczoraj, 25.09.2019 r., około godziny 19.30, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informacje na temat starszego mężczyzny, który stał przy barierkach zabezpieczających drogę wojewódzką nr 494, na trasie pomiędzy miejscowościami Wydra i Nowa Szarlejka. Z przekazanych przez przypadkowego świadka informacji wynikało, że mężczyzna wyglądał na zdezorientowanego.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, którzy zaopiekowali się opisywanym starszym mężczyzną ze zgłoszenia. Okazało się, że kontakt z nim był bardzo utrudniony, ponieważ mężczyzna nie słyszy oraz nie mówi. Mężczyzna nie potrafił przekazać jak się nazywa oraz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

W obecności policjantów wskazywał jedynie kierunek na Częstochowę, co mogło sugerować, że szedł właśnie w tamtym kierunku. Wobec tych okoliczności, mundurowi pojechali z mężczyzną do Częstochowy. Niestety po dojechaniu na miejsce, odnaleziony nie potrafił w dalszym ciągu przekazać ani napisać jakichkolwiek informacji na swój temat lub na temat miejsca zamieszkania. Mundurowi sprawdzili częstochowskie domy pomocy społecznej, domy seniora, miejsca pomocy bezdomnym oraz szpitale, jednak w żadnym z tych miejsc nie posiadano informacji na temat mężczyzny.

Dzisiaj, 26.09.2019 r., od rana, kłobuccy policjanci kontynuowali czynności zmierzające do ustalenia tożsamości mężczyzny, dzielnicowi rozpytywali mieszkańców swoich rewirów, natomiast jednemu z mundurowych, za pomocą języka migowego, udało nawiązać się słaby kontakt ze starszym mężczyzną, który podał jedynie swoje imię oraz wskazywał na jedną z dzielnic Częstochowy.

policjant stoi na przeciwko odnalezionego mężczyzny

W międzyczasie za pośrednictwem lokalnych mediów i portali społecznościowych policjanci przekazali komunikat ze zdjęciem oraz prośbą o pomoc w uzyskaniu informacji na temat odnalezionego.

Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz informacjom, które wpłynęły od społeczeństwa, udało się wytypować miejsce zamieszkania mężczyzny.Ustalenia potwierdzili kłobuccy dzielnicowi, którzy dotarli do rodziny odnalezionego mężczyzny, 82-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna szczęśliwie wrócił do domu.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc lokalnym mediom oraz osobom, które przekazywały ważne informacje na temat odnalezionego mężczyzny.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony