Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 2 kilogramy marihuany i zatrzymali podejrzanego

Funkcjonariusze ze świdnickiej komendy na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w trakcie prowadzonych działań ukierunkowanych na ujawnianie nielegalnych substancji, zabezpieczyli sporą ilość środków odurzających a także zatrzymali osobę podejrzaną o ich posiadanie. Dzięki takim działaniom policjantów na rynek nie trafi blisko 2 kilogramy marihuany. Zatrzymanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi natomiast kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o prowadzenie uprawy oraz posiadanie środków odurzających.

W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili susz roślinny koloru brunatno-zielonego, który m.in. rozwieszony był na sznurach pod sufitem na pietrze budynku gospodarczego. Zabezpieczoną substancję technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kilogramy tego środka odurzającego.

Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń ujawnili ponadto kilka porcji zbrylonej brązowej substancji, którą również poddano badaniom na testerze narkotykowym. Przeprowadzone badanie potwierdziło, iż jest to haszysz.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • worek z marihuaną
  • worek z marihuaną
  • marihuana w białym pojemniku
  • marihuana zawieszona na sznurze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.1 MB)

Powrót na górę strony