Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze na służbę pomógł potrąconej dziewczynce

Data publikacji 27.09.2019

W miejscowości Obrzycko policjant w drodze na służbę najechał na potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusz udzielił poszkodowanej niezbędnej pierwszej pomocy i wezwał odpowiednie służby. Potrącona 16-latka została zabrana do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

25 września br., około godziny 19:05, w miejscowości Obrzycko, przy alei Jana Pawła II, doszło do potrącenia pieszej przez osobowego seicento. 25-letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat seicento na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 16-latkę, która znajdowała się na przejściu.

Na tę sytuację najechał jadący na służbę asp. Artur Lisiak - dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. Funkcjonariusz natychmiast się zatrzymał i podbiegł pomóc pieszej. Policjant powiadomił służby ratunkowe i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanej. 16-latka trafiła pod opiekę lekarzy. Obie osoby biorące udział w zdarzeniu były trzeźwe.

Policjanci badają okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony