Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krwiodawcy oddali blisko 16 litrów krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej

Data publikacji 28.09.2019

Dzięki akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie udało się zebrać blisko 16 litrów krwi! Udział w tym przedsięwzięciu mieli nie tylko policjanci, ale też strażnicy więzienni, uczniowie pobliskich szkół i inni chętni do niesienia pomocy.

Za nami zorganizowana akcja poboru krwi w związku z całorocznymi obchodami 100-lecia powołania Policji Państwowej. Jej organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi i Klub HDK przy Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, którego prezesem jest emerytowany funkcjonariusz Bolesław Pankowski. Poza liczną grupą policjantów, w akcji wzięła udział grupa młodzieży z placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 3, I LO z Dzierżoniowa, a także funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie i inni krwiodawcy.

Krew oddało 35 osób, a zebrano jej blisko 16 litrów. Funkcjonariusze policji, służby więziennej i młodzież z pobliskich szkół średnich zawsze ochoczo biorą udział w takiego typu akcjach, niosąc ratunek dla zdrowia i życia ludzkiego.

(KWP we Wrocławiu / wsz)

  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
  • policjant oddaje krew
Powrót na górę strony