Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli z fałszywymi pieniędzmi

Data publikacji 31.03.2008

Radzyńscy policjanci zatrzymali sześć osób ds. podrabiania i wprowadzania do obrotu fałszywych pieniędzy. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu łosickiego w wieku od 17-19 lat. Podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli fałszywe banknoty, komputery i skanery. Zatrzymanym grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Pracownicy ochrony jednej z radzyńskich dyskotek zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu radzyńskiego na gorącym uczynku, kiedy próbował zapłacić fałszywym banknotem o nominale 50 zł. Na miejsce wysłany został patrol Policji. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali także dwóch kolegów 17-latka, którzy wraz z nim przyjechali na dyskotekę. Oni także mieli przy sobie fałszywe pieniądze o nominałach 50 i 20 zł. Policjanci ustalili, że fałszywe banknoty drukowane były przez 18-letniego mieszkańca Łosic. W przestępczym procederze uczestniczyli ponadto 16, 17 i 18 latek – wszyscy są mieszkańcami województwa mazowieckiego. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa komputery, skanery oraz 20 fałszywych banknotów. 
Zatrzymani do wyjaśnienia mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nieletnim zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich. Zatrzymanym grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony
Polska Policja