Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali II Marsz Równości

Data publikacji 28.09.2019

Zakończył się II Marsz Równości w Lublinie. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych i reagowali adekwatnie do zagrożenia. Doszło do naruszenia prawa i porządku publicznego przez uczestników nielegalnego zbiegowiska. Policjanci zatrzymali blisko 30 osób.

Dzisiaj w Lublinie odbyło się zgromadzenie publiczne „II Marsz Równości”. W tym samym czasie odbywały się również inne zgromadzenia na terenie miasta. Policjanci zabezpieczali ich przebieg, czuwając nad bezpieczeństwem uczestników wszystkich legalnych zgromadzeń oraz mieszkańców Lublina. Mimo towarzyszących zgromadzeniom emocji oraz kilku niegroźnych incydentów marsz nie został zakłócony.

W zabezpieczeniu manifestacji oprócz policjantów z  KMP w Lublinie brali udział także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie wspierani przez policjantów z komend miejskich i powiatowych całego województwa lubelskiego oraz przez mundurowych z innych garnizonów Policji.

Funkcjonariusze na bieżąco monitorowali osoby grupujące się w celu zakłócenia ładu i porządku publicznego. Podejmowane działania były adekwatne do skali i rodzaju zagrożenia. Blisko 30 osób uczestniczących w nielegalnym zbiegowisku już zostało zatrzymanych.

Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji kolejnych osób, które naruszyły prawo.

(KWP w Lublinie / wsz)

  • Policjanci zabezpieczali II Marsz Równości - kompania umundurowanych policjantów na ulicach miasta
  • Policjanci zabezpieczali II Marsz Równości - grupa umundurowanych policjantów na ulicach miasta podczas marszu
  • policjanci podczas zabezpieczenia marszu
Powrót na górę strony