Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowa akcja poboru krwi w Chełmie

Data publikacji 29.09.2019

Policjanci z chełmskiej komendy włączyli się do zorganizowanej przez Mundurowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Chełmie akcji oddawania krwi. W tym celu w piątek przed komendą zaparkował mobilny punkt poboru krwi. Jednocześnie można było ją oddawać również w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie. Przez kilka godzin funkcjonariusze różnych służb mundurowych, młodzież i inne osoby oddawały ten bezcenny dar ratujący ludzkie życie i zdrowie.

Organizatorem piątkowej akcji „Oddaj z nami krew” był Mundurowy Klub Honorowych Dawców Krwi w Chełmie. O godzinie 9:00 przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pojawił się mobilny punkt poboru krwi. Jednocześnie krew oddawać można było w Terenowym Oddziale Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Chełmie.

Przez kilka godzin policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej i innych służb mundurowych, młodzież oraz inne osoby oddawały swoją krew. Każdy ma świadomość, jak ważne są tego typu inicjatywy, gdyż oddana krew stanowi bezcenny dar dla ratowania życia i zdrowia ludzi. Łącznie zarejestrowanych zostało 84 dawców krwi, z czego 68 ją oddało.

Dzięki piątkowej akcji zebrano ponad 30 litrów tego bezcennego płynu. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Idea honorowego krwiodawstwa jest przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

(KWP w Lublinie / wsz)

  • służby mundurowe przed mobilnym punktem poboru krwi
  • policjantka oddająca krew
  • policjant oddaje krew
Powrót na górę strony